Каталог обладнання
Ми в соцмережах

Професійний посуд для кафе, ресторанів, барів

Якщо ви давно хотіли відкрити ресторан, кафе, або піцерію, можливо, прийшов час скласти план власного бізнесу? У той час як відкриття закладу харчування є, безумовно, захоплюючим процесом, воно також займає багато часу і вважається одним з найскладніших підприємств. Фактично, 60 відсотків ресторанів зазнають невдачі в перший рік. Яка основна причина невдач? Відсутність планування.
 
Чіткий план дасть вам можливість підготуватися заздалегідь до всіляких проблем і уникнути, або мінімізувати їх наслідки. Вам доведеться скласти докладний список, в який включити всі можливі витрати: дизайн-проект, меблі, обладнання для ресторану, професійний посуд та ще тисяча і одна дрібниця.

Вибір посуду для кафе і ресторанів

У даній статті мова піде про посуд для кафе і ресторанів. Як і професійне обладнання, кількість і асортимент кухонного інвентарю і предметів сервіровки потрібно спланувати заздалегідь. Є кілька чинників, від яких необхідно відштовхуватися при підборі посуду для ресторану.
 
  • Кількість посадочних місць.
Очевидно, що чим більше гостей здатний вмістити зал ресторану, тим більша кількість посуду необхідно. Також в закладах самообслуговування буде використовувати більшу кількість тарілок і столових приборів, так як частина посуду буде на столах, частина в мийці, частина на лінії роздачі.
  • Меню ресторану.
Кожен рядок в меню повинна аналізуватися і, відповідно, до неї підбиратися кухонний інструмент і посуд для подачі. Інвентар для піцерії буде істотно відрізнятися від посуду для суші-бару.
  • Загальна стилістика закладу
Дизайн повинен бути витриманий у всьому. Навіть якщо ви збираєтеся використовувати білий столовий фарфор, який є універсальним, має бути вам захочеться зробити оригінальну подачу коронного блюда, наприклад, використовуючи сланцеві дошки для подачі, або дерев'яні підставки. Додатково варто подумати про зовнішній вигляд кухонного інвентарю, якщо планується організація відкритої кухні.
  • Обладнання, встановлене на кухні.
Промислові апарати коштують недешево, тому потрібно максимально повно використовувати їх можливості. Багато каструлі і сковорідки не можна застосовувати на індукційної або керамічної плиті.

Асортимент столового посуду для ресторанів

Перш ніж починати складати великий список, раціонально буде поділити весь посуд на логічні розділи. Так буде набагато легше не упустити нічого важливого. Столовий посуд включає в себе скло, фарфор, столові прибори і посуд для сервірування з незвичайних матеріалів (камінь, дерево, бамбук)

Столове і барне скло

При виборі скляного посуду важливо підібрати якісні бренди, які не тільки будуть радувати око, але і мають більш високі показники ударостійкості. Хороші характеристики міцності має скляний посуд таких європейських виробників як Arcoroc і Chef & Sommelier. Всі моделі виготовлені з загартованого скла і гарантовано прослужать тривалий час. Урізноманітнити сервіровку столу допоможуть яскраві стакани Bormioli Rocco, або кришталь німецького бренду Nachtman.
 
Найбільш часто зі скла виготовляють питний посуд, до якого відносять келихи і чарки на ніжці, стакани і стопки. Практично кожен напій подають в ємності унікальної форми.
Види бокалів і стаканів
 
  1. Келих з короткою, круглою чашею «Бургундія» і більш вузький келих «бордо». Зазвичай застосовуються для червоних вин, але використання варіюється в різних країнах.
  2. Келих меншого обсягу для білих вин. «Сотерн» для некріплених солодких вин. Келихи для вина Шардоне ширші для сухих вин більш вузькі.
  3. Бокапл-флюте для шампанського. Форма флейти створена для утримання бульбашок в напої
  4. Для кріплених напоїв, типу портвейну і хересу прийнято використовувати невеликі чарки.
  5. Коньяк п'ють з широкого келиха на низькою ніжці.
  6. Харрікейн у вигляді екзотичного квітки - для яскравих тропічних коктейлів.
  7. Широкий конусоподібний келих для мартіні.
  8. «Маргарита» для заморожених коктейлів.
  9. Келих спеціальної форми для айриш-кави.
Глек, декантерСклянки можуть бути різної висоти і об'єму. У класичному варіанті, чим нижче посуд, тим міцніший напій в ній подають.
 
  1. Високі «коллінз» і «хайбол» для довгих коктейлів, які п'ють не поспішаючи, соків і води.
  2. Низький «олд-фешн» або його ще називають стакан для віскі, використовується для міцних напоїв в чистому вигляді.
  3. Для багатошарових коктейлів вибирають шоти - вузькі циліндричні стопки, в яких шаруваті напої виглядають особливо ефектно, а п'ються легко.
  4. Горілку прийнято пити з стопок маленького об'єму.
Для пива є кілька варіантів посуду в залежності від сорту. Високі келихи для Вайсбір призначені для пшеничних сортів. Келих на низькій ніжці в формі тюльпана - для міцних сортів. Пивний кухоль для лагерів.
 
Зі скла виготовляють спільний посуд для подачі напоїв на стіл: декантери для вина, графини для міцних напоїв і глечики для води і соків. Крім того, при сервіровці допускається використання скляних креманок, розеток, салатників, цукерниць, чашок з блюдцями, а іноді навіть тарілок. Хоча останні найчастіше виготовляють з порцеляни, вона менш крихка і більш стійка до перепадів температури.

Білий фарфор для ресторанів

Серед усіх можливих матеріалів і кольорів для столового посуду, найбільш часто ресторатори вибирають білу порцелянову. Звичайно, є любителі екзотики, масивних керамічних виробів, яскравих, візерункових або навіть чорних тарілок (прикладом може бути посуд серії Delux від відомого бренду Altporcelain), витонченої напівпрозорої склокераміки, але все ж великі ресторани, які регулярно організовують банкети, в переважній більшості використовують в своїй практиці білий фарфор. На те є кілька причин:
 
  1. Страви, які подаються в таких тарілках, виглядають урочисто і святково, вони підійдуть до будь-якого заходу, будь то весілля, чи корпоративний обід.
  2. На них особливо чітко видно будь-які плями, так що до ідеально білого посуду не може бути претензій з приводу недостатньої чистоти.
  3. До білого посуду легше підібрати заміну, або розширити його асортимент при необхідності.
  4. Білий фарфор - це візитна картка солідного закладу, саме білі тарілки і чашки стійко асоціюються з розкішшю і стилем, і тому посуд білого кольору вибирають найчастіше.
Фарфор Любяна (Польща)Перелік білого посуду настільки великий, що для ресторатора не важко вибрати потрібні предмети. У його розпорядженні завжди будуть
  • тарілки різного діаметру і призначення: для піци, для пасти, для стейка
  • блюда квадратні, овальні, круглі, різноманітні підставки, вази для фруктів і печива
  • чашки для чаю і кави різного об'єму з блюдцями, гуртки і піали
  • бульйонниці, миски, салатники, ікорниці, розетки, менажніци
  • соусники, молочники, сливочники
  • маслянки, цукорниці і чайнички, набори для спецій, а також великий вибір аксесуарів
Серед виробників фарфорового посуду можна виділити кілька відомих брендів. Посуд класу преміум: G.Benedikt, Riwall, Jars, Churchill. Посуд середньої цінової категорії: Forest, Altporcelain, Lubiana. Економ-клас: Arcoroc, Luminarc.

Посуд для сервірування

Сланцеві дошки

Незважаючи на всі переваги, стандартна сервіровка столу з часом приїдається, і клієнти віддають перевагу кафетеріям, де можна не тільки смачно поїсти, а й отримати насолоду від незвичайної подачею страв. Саме тому маленькі кафе, паби та кав'ярні часто вибирають не завжди практичні, але зате яскравіші предмети сервіровки.
 
На сьогоднішній день все більше і більше набирає мода на посуд з натуральних матеріалів. Якщо ви хочете щоб ваш заклад запам'яталося, і гості поверталися знову і знову рекомендуємо придбати нестандартні блюда для сервіровки. Це можуть бути бамбукові або дерев'яні дошки, підставки з натурального каменю, невеликі сервірувальні столики, або просто тарілки незвичайних форм і кольорів.

Столові прибори

Професійні столові прибори в переважній більшості виготовляють з нержавіючої сталі. Це міцний довговічний матеріал, за яким просто доглядати, він не деформується з часом і його можна мити в посудомийній машині. Деякі прибори мають дерев'яні ручки, це робить їх більш цікавими в плані дизайну, але і більш вибагливими в догляді, так як, швидше за все, мити їх доведеться вручну. Основою є всім відома трійця: ніж, вилка і ложка. Саме з цих трьох предметів і складаються всі основні набори.
 Види столових приборів
  1. Столовий: ложка, виделка, ніж
  2. Рибний: вилка і ніж
  3. Стейковий: вилка і ніж
  4. Закусочний: вилка, ніж
  5. Десертний: вилка, ніж, ложка
  6. Фруктовий: вилка, ніж
  7. Окремо варто згадати маленькі чайні та кавові ложки
Для обслуговування гостей і перекладання їжі із загальної тарілки в порційну, використовують спеціальні роздаточні інструменти: розливні ложки і ложки для соусів, сервірувальні лопатки, щипці, кухарські вилки і ножі для нарізки тортів, або м'яса. Бажано щоб ці предмети збігалися по дизайну і стилістиці з основними столовими приборами, тоді обід, або вечеря проходить найбільш гармонійно.

Кухонний посуд для ресторанів

На професійній кухні часто використовуються промислове обладнання замість стандартної начиння, адже приготувати велику кількість порцій не так просто. Сковороди замінюють жарочні поверхнями, ручні терки і збивачки, кухонними комбайнами, міксерами, качалки - тісторозкаточними машинами, а чайники з каструлями - електрокип'ятильниками і електричними супницями.
 
Але іноді використання великогабаритної техніки не є виправданим. При постійному потоці відвідувачів, коли кожен замовляє одну порцію, немає сенсу включати обладнання, наприклад, промисловий міксер, щоб приготувати омлет. Витрати часу і зусиль на складання розбирання, чищення, а також витрати електроенергії в цьому випадку перевищують розумні межі. Набагато ефективніше використовувати професійний посуд для кухні.

Каструлі, сковороди й сотейники для професійної кухні

ННержавіючий посуд

Головним і найбільш затребуваним видом кухонного інвентарю є наплитний посуд. Основною його функцією є теплова обробка продуктів харчування. Матеріали можуть значно варіюватися, це нержавіюча сталь, алюміній, мідь, чавун, посуд з тефлоновим покриттям, жароміцна кераміка, а асортимент включає:
 
  1. каструлі
  2. сковороди
  3. сотейники
  4. котли
  5. гусятниці
  6. жаровні
  7. пароварки
  8. рибники
Наплитний посуд це основа кухонного виробництва, тому важливо вибрати професійні каструлі і сковорідки, які будуть витримувати підвищені навантаження на ресторанній кухні. Посуд з нержавіючої сталі повинен мати сендвіч-дно з прошарком з алюмінію, воно значно підвищує теплопровідність і дозволяє готувати швидко. Чавунний посуд вибирають для томління, а мідний для швидкого регулювання теплового режиму.

Допоміжний і роздаточний інвентар для кафе

Ці інструменти значно полегшують життя кухарям і прискорюють процес приготування їжі. Деякі можна згадати відразу, деякі тільки коли в них виникає гостра необхідність. Нижче подано неповний список кухонного інвентарю необхідного на будь-якій кухні, навіть домашньої.
 
  1. миски 
  2. дошки кухонні 
  3. кухонні ножі для хліба, овочів, філе і ін
  4. ножиці
  5. вилки кухарські
  6. консервні ножі
  7. овочерізки і терки ручні
  8. отбівателі для м'яса
  9. пляшки для соусів
  10. віночки
  11. друшляки
  12. сита
  13. качалки
  14. скребки і ножі для тіста
  15. склянки мірні
  16. лійки
  17. термометри
  18. щипці
  19. картоплем'ялки
  20. лопатки з нержавіючої сталі або дерева
  21. ложки гарнірні, розливні, соусні
  22. совки
  23. шумівки
У ресторані ж часто потрібно багато додаткового начиння, наприклад сифони, або кухонні газові пальники. В кондитерській використовують силіконові форми, шприци для крему, трафарети, і килимки для мастики. У піцерії - сітки для випічки піци, круглі ножі, щітки для чищення піца-печей.
 
Кожний заклад має власні вимоги до посуду, і підібрати оптимальний набір буває важко. На сайті представлений величезний асортимент професійних кухонних інструментів від таких брендів як: APS, Hendi, Paderno, Arcos, Forest, Gi.Metal. Вибирайте краще!
Вас можуть зацікавити
Торг Оборуд
Замовити дзвінок
Заповніть форму і ми вам зателефонуємо

Авторизація
Реєстрація
Відновлення паролю
Введіть ваш Email. На нього буде відправлено посилання для відновлення доступу.