Каталог обладнання
Ми в соцмережах

Харчоварильні котли

Купівля якісного кухонного обладнання - перший крок до успішної роботи будь-якого ресторану, кафе, фаст фуду, їдальні. І перш за все, потрібно придбати харчоварильні котли. Адже більшість страв має у своїй основі саме варені продукти. Тому, котли згодяться як для приготування перших страв (супів, бульйонів), так і для приготування закусок, других страв, кип'ятіння великих обсягів рідин і так далі. Харчоварильні котли (зокрема, електричні) нерідко використовують при виробництві консервів. Це обладнання дозволяє істотно скоротити витрати часу, праці і навіть місця на кухні, що виллється у помітну економію коштів покупця.
Харчоварильний котел за будовою є багатошаровою циліндричною (прямокутною) конструкцією із харчової нержавійки на опорах. Він може використовуватися самостійно або як доповнення до іншого обладнання.

котел пищеварочный купитьПідігрів харчоварильних котлів здійснюється звичайними ТЕНами. Особлива увага приділяється теплоізоляції. Тому стінки котла складаються із двох шарів, заповнених водою або іншою спеціальною рідиною (так звана, сорочка). Якщо рідина у сорочці відсутня, котел відразу відключається. Коли їжа у котлі закипає, апарат відразу ж переходить на режим меншого енергоспоживання, забезпечуючи повільне кипіння до повної готовності страви.

Перед тим, як котел запускається у роботу, із сорочки потрібно випускати повітря (здійснювати продування). Ця процедура покращує теплообмін між рідиною в сорочці і їжею, що готується. Навіть невеликий об'єм повітря в сорочці може дуже погіршити якість роботи апарату, а також збільшити час, необхідний для досягнення оптимальної робочої температури.

У котлах часто є регулятори температури, щоб користувач міг контролювати процес нагріву. Для управління заповненням водяної сорочки і внутрішньої частини котла є окремі клапани та крани зливу. Тиск усередині водяної сорочки вимірюється манометром, і в багатьох моделях може коригуватися користувачем. Якщо гранична норма тиску перевищена, автоматично спрацьовує запобіжник. Більшість котлів стаціонарно підключається до системи водопостачання (холодного і гарячого).

За конструктивним виконанням розрізняють несекційні і секційні, немодульовані та модульовані харчоварильні котли.
Немодульовані котли мають нерегламентовані габаритні розміри і конструктивне виконання, найчастіше вони мають циліндричну форму. Такі апарати встановлюються індивідуально, без урахування блокування з іншими видами обладнання. Таке обладнання обслуговується, як правило, з усіх боків і вимагає значних площ для установки.

Основна перевага секційних харчоварильні котлів - можливість використання одиничних секцій як самостійних апаратів або з'єднання декількох секцій для отримання апарату заданої продуктивності в залежності від типу і потужності підприємства.

В основу конструкції секційних модульованих апаратів, що мають прямокутну форму, покладено єдиний розмір - модуль М-200 ± 10мм. Висота апаратів визначена з урахуванням середнього зросту людини і становить (850 ± 10мм). Довжина і ширина апаратів повинні бути кратні модулю.

Секційне модульоване устаткування має ряд переваг перед немодульованим: застосування лінійного принципу розставляння дозволяє зменшити виробничу площу на 12-20%; обслуговування обладнання ведеться тільки з одного боку; забезпечуються послідовність технологічного процесу і зручний взаємозв'язок його стадій; скорочується непродуктивне переміщення персоналу; підвищується продуктивність праці.

Пищеварочные котлыТиск у харчоварильних котлах може бути різним. Залежно від нього, котли поділяються на ті, що працюють при звичайному атмосферному тиску (або трохи вищому за нього) і на такі, що працюють при підвищеному тиску (котли-автоклави).

Котли також різняться в залежності від типу вивантаження продуктів:
  • з відкидною кришкою;
  • з люком у днищі;
  • перекидні;
  • зі зйомною посудиною.
За способом обігріву стінки робочої камери харчоварильні котли поділяються на апарати з безпосереднім і непрямим обігрівом. В апаратах із безпосереднім обігрівом тепло від джерела до середовища, яке потрібно розігріти, передається через роздільну стінку, поверхня якої є поверхнею нагріву, а в апаратах із непрямим обігрівом - через проміжні теплоносії - воду, водяну пару, мінеральні масла, органічні і кремнійорганічні рідини.

Непрямий обігрів котлів більшою мірою задовольняє вимоги технологічного процесу, оскільки забезпечує рівномірне температурне поле на робочій поверхні апарату і виключає місцеве перегрівання і пригорання продуктів. Разом з тим наявність проміжного теплоносія ускладнює конструкцію котла і збільшує його теплову інерційність.

Харчоварильні котли, що використовують безпосередній обігрів, фактично не поширені. На підприємствах громадського харчування в основному використовують котли з непрямим обігрівом. Їжа, яка готується в такому котлі, ніколи не пригорає, оскільки вона підігрівається під впливом пари. Також страва готується значно швидше і з меншими витратами енергії, ніж з використанням традиційного теплового обладнання. Страви, зварені у котлі, мають яскраво виражений смак і високу харчову цінність.

Купівля харчоварильних котлів в Україні не становить особливих труднощів завдяки наявності великої кількості якісних і надійних апаратів від таких виробників як Electrolux (Швеція), Hackman (Фінляндія), Joni Foodline (Данія), Fagor (Іспанія), BERTO'S SPA (Італія), Emmepi ( Італія), Lotus (Італія), Tecnoinox (Італія), MODULAR (Італія), Zanussi (Італія), Kovinastroj (Словенія), Inoksan (Туреччина), Торгмаш (Білорусь), Гомельторгмаш (Білорусь), Проммаш (Росія), Чувашторгтехніка ( Росія), Iterma (Росія), ТКС (Росія).
 
Вас можуть зацікавити
Торг Оборуд
Замовити дзвінок
Заповніть форму і ми вам зателефонуємо

Авторизація
Реєстрація
Відновлення паролю
Введіть ваш Email. На нього буде відправлено посилання для відновлення доступу.