Каталог обладнання
Ми в соцмережах

Шокфростери

Заморожування продуктів відбувається завдяки зниженню температури нижче, ніж кріоскопічна. При цьому дуже важливо зберегти природну структуру продукту і максимальну кількість корисних речовин, що містяться в ньому. Вже встановлено, що органолептичні характеристики продуктів харчування зберігаються тільки якщо заморожування проводиться швидко (шокове заморожування). У процесі заморозки всі молекули води і внутрішньоклітинна рідина перетворюються на кристали, і чим швидше проводиться заморожування, тим менший розмір кристалів: тільки при мікрокристалізації води молекули продуктів не руйнуються.
Швидке заморожування здійснюється спеціальним обладнанням – шокфростером. Шокфростер (камера шокової заморозки) – це сучасне холодильне обладнання, призначене для миттєвого охолодження і заморожування їжі в супермаркетах, кафе, ресторанах, фастфудах, підприємствах громадського харчування і виробництвах, розрахованих на приготування великої кількості напівфабрикатів високого ступеня готовності та з широким асортиментом. Зазвичай шокове заморожування застосовується для м'яса, риби, дрібноштучних напівфабрикатів, овочів, фруктів і навіть кондитерських виробів, розміром від 0,5 до 5 см. Як тільки продукт заморожений у шокфростері, він може бути переміщений у звичайну традиційну морозильну камеру для зберігання доти, поки у морозильній камері досить холодно, щоб зберегти їжу замороженою.
 
Часто люди ставлять свої продукти у морозильній камері схову, а також зберігають заморожені продукти і залишають їх на ніч, щоб заморозити до кінця. Це небезпечна практика, так як температура зберігання у морозильниках не перешкоджає росту шкідливих бактерій. Ще один побічний ефект цієї практики – постійне коливання температури в морозильній камері, що може погано вплинути на інші продукти. Тому дуже важлива перевага шокової заморозки, це збереження цілісності та чистоти їжі. Сильний холод пригнічує ріст бактерій, а це означає, що коли їжа оброблена в шокфростері і потім відразу поміщена в морозильник, ймовірність зараження дуже мала. Це підвищує безпеку харчових продуктів, роблячи шокфростери популярними у комерційному приготування їжі, щоб зменшити ризик для споживачів.
 
Камери шокового заморожування споживають багато енергії, тому вони найчастіше зустрічаються на промислових і комерційних підприємствах. Але вони можуть бути використані і в домашньому господарстві, якщо існує така необхідність. Наприклад, деякі мисливці люблять використовувати шокфростери для заморожування м'яса, і кухарі, які готують багато страв для подальшого використання, наприклад, пельменів, також надають перевагу якості заморожених таким чином продуктів.
 
Відмінність камер шокового заморожування від стандартних морозильних камер полягає у тому, що вони мають потужну систему примусової вентиляції з високою холодопродуктивністю. Більшість камер шокової заморозки працює за допомогою вентиляторів, які обдувають продукт, щоб максимально швидко охолодити його. Шокфростери можуть працювати і за іншим принципом, залежно від конструкції, але вони не дуже поширені.
 
Шокфростери здатні знижувати температуру харчових продуктів від +70 °C до -18 °C впродовж 240 секунд і зберігати продукт при -18/-25 ° C згідно із раніше обраним циклом.
 
Шокфростери часто працюють у двох режимах, що характеризуються наступними параметрами:
  1. М'яка заморозка. Підходить для делікатних продуктів і м'яса, товщиною менше 20 мм. Протягом першої фази циклу температура повітря в камері не нижча 0 °C, поки температура в ядрі продукту не досягне +20 °C. У другу фазу температура в камері опускається до -40 °C і тримається на цьому рівні, поки продукт в центрі не охолодиться до -18 °C. Якщо продукт не дозволяє провести пробу температури ядра, у визначенні циклу заморозки використовується режим часу (максимально 240 секунд). В кінці циклу програми починається фаза зберігання, і пристрій буде працювати, як звичайний холодильник.
  2. Жорстка заморозка. Використовується для щільних продуктів і м'яса, товщиною 20 мм і більше. Протягом цього циклу холодоагент працює на 100%. Як тільки температура всередині камери досягає -40 °C, вона зупиняється на цьому рівні, поки не охолодить продукт до -18 °C. Після цього вмикається фаза зберігання шокфростера.
Шокфростери можуть бути оснащені рухливими лотками для позиціонування продуктів, і вони можуть також включати асортимент відсіків для заморожування. Морозильна камера, як правило, обробляє продукти, охолоджені до кімнатної температури, або гарячі, в разі якщо вона не перевантажена; занадто велика кількість гарячої їжі може викликати сильне підвищення температури всередині камери.
 
Що стосується монтажу шокфростерів, то він виконується дуже швидко і легко. Деякі камери шокової заморозки поставляються без підлоги з ізоблоками, а деякі з ізольованою підлогою. Елементи такої ізольованої підлоги можна встановити під рівнем підлоги приміщення, якщо ж таке неможливо, перед дверями шокфростера необхідне встановлення пандуса.
 
Купівля камер шокової заморозки – надзвичайно вигідна, оскільки вони працюють дуже швидко, і, отже, вимагають менше місця для заморожування продуктів, ніж звичайні морозильні камери. Багато підприємств збільшили свої обсяги виробництва і скоротили витрати шляхом придбання і установки шокофростерів.
 
В Україні доступні шокфростери від кращих світових виробників торгівельного обладнання BARTSCHER (Німеччина), Unox (Італія), DGD (Італія), Sirman (Італія), IRINOX (Італія), FOINOX (Італія), Primax (Італія), що відповідають абсолютно всім вимогам, які можуть бути пред'явлені замовником.
Вас можуть зацікавити
Торг Оборуд
Замовити дзвінок
Заповніть форму і ми вам зателефонуємо

Авторизація
Реєстрація
Відновлення паролю
Введіть ваш Email. На нього буде відправлено посилання для відновлення доступу.